top of page

MOJE CESTA

ZDRAVÍ... Stále častěji skloňované slovo ve všech pádech a v každém věku. Zdraví bez kterého nejde NIC. Vše co v životě můžeme dělat je podmíněné zdravím. Pokud máme štěstí, tak do určitého věku nemusíme zdraví vůbec řešit a často ani neřešíme. Až časem a s věkem se naše tělo ozívá a zůčtujeme se vším... Jak jsme jedli, jak jsme spali, jak jsme se hýbali a jak jsme mysleli. To vše má na náš život a naše zdraví vliv. Ne nadarmo se říká, že "To jak žiješ dnes, ovlivní to, jak se budeš cítit zítra". Naše pleť, naše tělo i naše vlasy odráží naše vnitřní prostředí. Proto moje kadeřnická cesta "uhnula" k celostnímu přístupu.

Na vlastní kůži jsem zažila ten vnitřní pocit, že potřebuju a hlavně chci něco změnit, něco se sebou udělat. 

Změna z vnitřku mě změnila zvenčí a odstartovala můj "nový" život.

Od mala jsem byla "tlusté" dítě. Maminka si mě s láskou vykrmila a já v 17 letech měla více jak 100kg. Do té doby jsem byla označována velmi hanlivými a nelichotivými přezdívkami, které se zarývaly hluboko do mého podvědomí a srdce. Sama k sobě jsem přistupovala stejně tak, jak jsem byla označována. Tedy jako k tlusté, ošklivé a neschopné holce. Neměla jsem se ráda a nenáviděla svoje tělo i život. Když jsem rozum pobrala, rozhodla jsem se zhubnout. Nejdříve velmi nerozumně a nezdravě, v 18ti letech jsem měla našlápnuto k anorexii a až moje podvýživené tělo a lékařka mě upozornili, že pokud nezačnu normálně jíst, mohla bych být velmi vážně nemocná. A tam začala má cesta hledání zdraví... Tenkrát ještě nebyl internet, proto má cesta započala studiem knih a časopisů, díky kterým se mi podařilo zjistit jak správně jíst, jak se hýbat a co vlastně dělat, aby mé tělo dobře vypadalo  a bylo zdravé. Podařilo se mi zhubnout téměř 40 kilogramů. To vše sebou neslo celkovou změnu životního rytmu, vzhledu i vizáže.

Zhubnutí však bylo jen začátkem mé cesty. Zjistila jsem, jak důležitý a vlastně nejdůležitejší ze všeho je soulad ducha a těla. Psychické pochody, myšlenky, strachy a obavy a především emoce nás ovlivňují mnohem více, než jsme si ochotni připustit. Psychosomatika nám je v tomto velmi dobrým ukazatelem. Naše tělo ví velice dobře co mu nedělá dobře a umí nám to dát najevo. A to buď v jemnější formě např. právě kvalitou a stavem našich vlasů či pokožky a to jak vlasové tak i kůží celého těla nebo  občasnými bolestmi zad či nekomfortem po jídle. Pokud ovšem našemu tělu naslouchat neumíme nebo nechceme, dá o sobě vědět razantněji to už v podobě úrazu nebo nemoci. Také moje psychika a sebevědomí byli velmi narušené. Malá sebedůvěra se odrážela v každodenní komunikaci s lidmi, v neschopnosti porojevit vlastní názor nebo jen promluvit nahlas před více lidmi. Při jakékoli pozornosti upřené k mé osobě jsem zrudla až po konečky vlasů (což se mi mimochodem při mluvení před více lidmi na veřejnosti děje dodnes, ale už si s tím umím poradit ;-) Proto jsem se rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny a zúčastnila jsem se televizní soutěže pro ženy Pretty woman, kde jsem postoupila až do semifinále v Hradci Králové, které bylo natáčené Českou televizí. Zde jsem mimo jiné prošla školou modelingu a rétoriky. Celé toto klání trvalo půl roku. Díky této zkušenosti jsem se setkala se spoustou zajímavých osobností a to ne jen z televizního či divadelního světa. Velmi ráda na tento "kus" života, který mě OPRAVDU VELMI ovlivnil v dalším životě, s láskou a nostalgií vzpomínám.   

www.prettywoman.cz

MÉ VZDĚLÁNÍ

Jsem vystudovaná KADEŘNICE. V době, kdy jsem se o studium ucházela, byla nutná talentová zkouška z kreslení, byla důležitá známka z chemie i prospěch jako takový. Kadeřničina v té době byl vážený obor.

Dále jsem absolvovala kurz nehtové modeláže a manikůry.

 

Celoživotně se vzdělávám v BIOLOGII ČLOVĚKA, PSYCHOLOGII, PSYCHOSOMATICE, EPIGENETICE, PRÁCI S ENERGIEMI, a v mnoha dalších odborných či duchovnějších přístupech.

Navštěvuji a zúčastňuji se přednášek odborníků jako 

Jan Vojáček, Janka chudlíková, Dr. Joe Dispenza, Dr. Gámor Maté, Margit Slimáková, Radkin Honzák, Prof. Jan Rak...a další a další. 

 

Absolvovala jsem kurzy KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE spolu s kurzy "Mířit ke zdraví - biodynamický pohled" vedených odborníky jsou Bhadrena Tschumi a Kavi Alessandro Gemin   

 

Jsem ŠKOLENÝ A CERTIFIKOVANÝ DERMOTRICHILOG

 

Absolvovala jsem intenzivní kurz u Mindset Academy kde jsem úspěšně složila zkoušky a jsem

MŠMT AKREDITOVANÝ MINDSET HEALTH COACH®

 

V roce 2015 jsem získala titul PODNIKAVÁ ŽENA ROKU

PROFESNÍ ÚSPĚCHY A REFERENCE:

Rozhovory pro časopisy ŽENA A ŽIVOT, Moje rodina, Pražský denník, Pestrý svět, Rytmus života 

Realizace (make-up, hairstyling, styling) kalendářů pro rok 2014 pro firmu Alef0

www.alefnula.cz , www.alefnula.hu , www.alefnula.sk 

Rozhovor a realizovaná proměna (změna vizáže, make-up, hairstyling) pro časopis RYTMUS ŽIVOTA

Make-up, hairstyling TV spot ŽENY. sro

Make-up, hairstyling,  styling a produkce pro propagaci autorských šperků paní Lenky Blažkové LENKA BLAZA

Fotomake-up předního českého atleta PETRA SVOBODY při reklamním focení s fotografem Rudy Kovářem

Fotomake-up, hairstyling a produkce pro fotografa Milana Kruliše www.fotokrulis.cz 

Fotomake-up, hairstyling naší úžasné "paní herečky" SIMONY STAŠOVÉ pro výstavu autorských šperků

Fotomake-up, hairstyling pro mladou, úspěšnou herečku a nyní již i paní magistru ANDREU DAŇKOVOU 

Fotomake-up, haistyling, styling hudební kapely PROFIL při realizaci nového CD

Fotomake-up, haistyling, stilung zpěvačky KATEŘINY ŠEVIDOVÉ při realizaci jejího nového CD

Jsem vedena jako EXPERT na proměny v internetovém magazínu drogerie TETA, kam přispívám svými odbornými články.

 

 

 

            

  

TVÁŘ KOSMETIKY NOILI
TVÁŘ KOSMETIKY NOILI
press to zoom
EXPERT DROGERIE TETA
EXPERT DROGERIE TETA
press to zoom
Získání titulu Podnikavá žena roku 2015
Získání titulu Podnikavá žena roku 2015
press to zoom
Certifikát k úspěšnému dokončení kurzu Kraniosakrální terapie
Certifikát k úspěšnému dokončení kurzu Kraniosakrální terapie
press to zoom
Certifikát akreditovaný MŠMT Mindset health coach
Certifikát akreditovaný MŠMT Mindset health coach
press to zoom
Focení autorkých šperků
Focení autorkých šperků

a paní Simona Stašová

press to zoom
Focení autorských šperků
Focení autorských šperků

a paní Simona Stašová

press to zoom
Focení autorských šperků
Focení autorských šperků

paní Simona Stašová, fotograf Milan Kruliš

press to zoom
Proměna pro rytmus života
Proměna pro rytmus života

Bohužel k mé velké lítosti není proměna v článku téměř znatelná :-( Nicméně se velmi povedla a je k nahlédnutí zde na stránkách. Paní Jana, si proměnu velmi užívala při samotném procesu i dlouho potom :-)

press to zoom
bottom of page