top of page

MOJE CESTA

Po letech zkušeností, očekávání a prožitků je mou životní cestou a záměrem je zdravé a spokojené stárnutí a spokojenost sama se sebou, radost a mé oblíbené názvosloví

LEHKOST BYTÍ. To vše by se mě v očích ostatních mohlo i vystihovat, ale MOJE CESTA byla poměrně dlouhá a klikatá.

Spokojené stárnutí pramení ze základních pilířů našich životů a těmi jsou radost, spokojenost a hlavně zdraví!

Zdraví, které je nejdůležitější v životech nás všech. Zdraví bez kterého nejde NIC. Vše co v životě můžeme dělat je podmíněno zdravím ze kterého následně ústí i radost, která je pro mě spojená s uměním se smát, zpívat, tancovat... Umění, ochota a možnost radovat se z "obyčejných" věcí  jako je zpěv ptáků, duha, rozkvetlé keře, obrázek od dětí z čehož plyne i spokojenost ze všeho kolem nás. Z práce, z partnerství, ze vztahů a především ze vztahu sama k sobě!

Zdraví je stále častěji skloňované slovo ve všech pádech. Pokud máme štěstí, tak do určitého věku nemusíme zdraví vůbec řešit a často ani neřešíme. Až časem a s přibývajícím věkem se naše tělo ozívá a zúčtujeme se vším... Jak jsme jedli, jak jsme spali, jak jsme se hýbali a jak jsme mysleli a jak jsme se k sobě chovali! To vše má na náš život a naše zdraví zásadní liv. Ne nadarmo se říká, že "To jak žiješ dnes, ovlivní to, jak se budeš cítit zítra". Naše pleť, naše tělo i naše vlasy odráží naše vnitřní prostředí. Díky osobním prožitkům a životním situacím, ale i díky vašim životním příběhům se moje cesta začala ubírat k celostnímu přístupu a spokojenému stárnutí. Na vlastní kůži jsem několikrát v životě zažila ten vnitřní pocit, že potřebuju a hlavně chci něco změnit a něco se sebou udělat. 

Začalo to v době, kdy pro mě stárnutí jako takové byl pojem opravdu vzdálený narozdíl od zdraví. 

Od mala jsem byla "tlusté" ne uplně harmonicky vyrůstající dítě. Maminka si mě s láskou vykrmila a já v 17 letech měla více jak 100kg. Do té doby jsem byla označována velmi hanlivými a nelichotivými přezdívkami, které se zarývaly hluboko do mého podvědomí i do srdce. Sama k sobě jsem přistupovala stejně tak, jak jsem byla označována. Tedy jako k tlusté, ošklivé a neschopné holce. Neměla jsem se ráda a nenáviděla svoje tělo i život. Když jsem rozum pobrala, rozhodla jsem se zhubnout. Nejdříve velmi nerozumně a nezdravě, v 18ti letech jsem měla našlápnuto k anorexii a až moje podvýživené tělo a lékařka mě upozornili, že pokud nezačnu normálně jíst, mohla bych být velmi vážně nemocná. A tam začala má cesta hledání zdraví... Tenkrát ještě nebyl internet, proto má cesta započala studiem knih a časopisů, díky kterým se mi podařilo zjistit jak správně jíst, jak se hýbat a co vlastně dělat, aby mé tělo dobře vypadalo  a bylo zdravé.

 

Podařilo se mi zhubnout téměř 40 kilogramů.

 

To vše sebou neslo celkovou změnu životního rytmu, vzhledu, vizáže i myšlení.

Zhubnutí však bylo jen začátkem mé cesty. Zjistila jsem, jak důležitý a vlastně nejdůležitejší ze všeho je soulad ducha a těla. Psychické pochody, myšlenky, strachy a obavy a především emoce nás ovlivňují mnohem více, než jsme si ochotni připustit. Psychosomatika nám je v tomto velmi dobrým ukazatelem. Naše tělo ví velice dobře co mu nedělá dobře a umí nám to dát najevo. A to buď v jemnější formě např. právě kvalitou a stavem našich vlasů či pokožky a to jak vlasové tak i kůží celého těla nebo  občasnými bolestmi zad či nekomfortem po jídle. Pokud ovšem našemu tělu naslouchat neumíme nebo nechceme, dá o sobě vědět razantněji to už v podobě úrazu nebo nemoci. Také moje psychika a sebevědomí byli velmi narušené. Malá sebedůvěra se odrážela v každodenní komunikaci s lidmi, v neschopnosti porojevit vlastní názor nebo jen promluvit nahlas před více lidmi. Při jakékoli pozornosti upřené k mé osobě jsem zrudla až po konečky vlasů (což se mi mimochodem při mluvení před více lidmi na veřejnosti děje dodnes, ale už si s tím umím poradit ;-) Proto jsem se rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny a zúčastnila jsem se televizní soutěže pro ženy Pretty woman, kde jsem postoupila až do semifinále, které bylo natáčené Českou televizí. Celé toto klání trvalo půl roku. Díky této zkušenosti jsem se setkala se spoustou zajímavých osobností a to ne jen z televizního či divadelního světa. Velmi ráda na tento "kus" života, který mě opravdu velmi ovlivnil v dalším životě, s láskou a nostalgií vzpomínám. Mezi tím jsem porodila a vychovala dva krásné a zdravé syny, založila vlastní úspěšnou firmu na zkrášlování a proměňování žen.

A tady by to mohl být happyend a inspirace či motivace k úspěšnosti, ke kráse a štíhlosti...

Bohužel mé tělo se postupem času začalo bouřit a rozhodlo se mi svůj nesouhlas dát najevo jinak... Ano, v očích někoho jsem na navenek možná působila zdravě, štíhle, mladistvě, optimisticky, úspěšně ale i přes mé nasbírané vědomosti a zkušenosti, přes mé "zdravé žití" mi před několika lety byl diagnostikován reflux, který, dle lékařů “západní” medicíny nutno léčit pravidelnou medikací, protože jinak se může vyvinout až v to nejhorší... Jsou to velmi nepříjemné a obtěžující stavy, které mají mít na svědomí symptony jako: nadváha (při výšce 174 cm mám 60 Kg), nezdravá strava jako je smažené jídlo (smažené jím skutečně jen jednou v roce na vánoce), průmyslově zpracované potraviny (průmyslově zpracované potraviny se snažím nejíst, preferuji “skutečné jídlo”), přemíra cukru (cukr, myšleno bílý cukr nebo jednoduché sacharidy také nejím) a bílé pečivo (bílou mouku také nejím). Protože nejsem příznivcem pravidelného braní léků a vždy se snažím věci řešit svým přičiněním, tak jsem k léčení zaujala osobní postoj, léky jsem přestala brát a snažila jsem se vše řešit striktnější dietou a disciplínou, což se více či méně dařilo, podle období. Brala jsem to jako "daň" za to, že neberu léky. Bohužel potřeby a volání svého těla jsem stále odsouvala do pozadí...Pár let po té, co jsem stále jela na plný plyn, mi začaly potíže a bolesti na pravém podžebří, což mě i mou rodinu skutečně vyděsilo a začalo kolečko vyšetření -díky bohu, negativních- mi byly nalezeny cysty na játrech, což pro mě byl šok. Dále volně a těměř řetězově navázal ischyas a zánět sedacího nervu (který už se pomalu stával mou součástí, kterou jsem vždy tak nějak "rozchodila") což teď už nešlo, na který navázal ne uplně lehký průběh covidu se zánětem dutin z čehož se vyklubala nějaká bakteriální infekce, která se musí léčit ATB…To vše se těsně prolínalo a navazovalo jedno na druhé během 3 měsíců, kdy jsem nebyla schopna chodit a pomalu ani vstát z postele. Moje tělo bylo zcela vyčerpané. Byla jsem uplně odstavena od práce i od příjmu…

To vše mě vedlo k sobě, do mého nitra a k přemýšlení PROČ? Proč já, když dodržuji už 30 let zdravý životní styl, zdravě jím, mám spoustu vědomostí a informací…

Že by stres?

Že bych se NEPOSLOUCHALA ? Při tomto přemítání jsem z hrůzou zjistila, že “JÁ” v tom celém kolotoči JÁ NIKDE NEJSEM! Nikde není jenom MŮJ čas. Nemám čas - nebo spíše jsem nebyla schopna si ho nalézt -  na pravidelnou kvalitní stravu (mým obědem je často balíček 20% sýra a dvě mrkve a hrst ořechů…), stříhám a barvím se sama. Nechodím na masáž, kosmetiku, cvičení. Není čas na čtení knížek, čas na sklenku s kamarádkou…Já tam prostě nejsem!… Já nic z toho nedělám.

Já kážu kvalitní francouzké víno a piju obyčejnou, nefiltrovanou vodu :-)

(Záměrně pomíjím věci z venčí jako je např. covid či válka na Ukrajině, inflace…to vše se samozřejmě ať chceme nebo ne podílí na stesových reakcích v našich tělech.)

Takže příčina je zdá se nalezena. 

Život mě zastavil. Zastavil mě (zatím a vlastně i doufám, že jenom) na celé 3 měsíce, kdy jsem rekapitulovala svůj dosavadní život, jeho cyklus, kolotoč a maratón, který se zrychloval a zrychloval a kterému jsem už prostě nestačila, ze kterého jsem já sama nebyla schopna vyskočit. Jako křeček v kolečku, který běží a běží a běží… U toho se snaží vypadat štíhle, zdravě a hlavně mladistvě. Teď při té představě mi až naskakuje úsměv na rtech, jak křečovitě jsem při tom musela vypadat :-)

 A proto jsem tu pro vás, abych vám ukázala že stárnou lze zdravě, spokojeně a s grácií. Není nutné podstupovat plastické operace, drastické hubnoucí a zdraví huntující kůry, podnikat finančně i časově omezující návštěvy různých institucí na zajištění krásy vašich vlasů, těl i tváří. Pomůžu vám propojit vnější péči s tou vnitřní. Ukážu vám ten váš maraton, pomůžu vám vystoupit z vašich rozjetých vlaků, přiblížím a ukážu vám co a jak se děje ve vašich myslích a tělech. Přiblížím vám jak fungují jejich zákonitosti a jak si pomoci, když s námi naše těla nemluví, když se samy sobě nelíbíme, když nevypadáme tak, jak bysme chtěly, očekávaly, toužily... Když naše vlasy, pleť a naše postavy nejsou takové jaké bychom si přály, když na sebe klademe přílišné nároky, když se příliš porovnáváme s ostatními, když nejsme samy sebou a ani se-sebou. 

MÉ VZDĚLÁNÍ

Jsem vystudovaná KADEŘNICE. V době, kdy jsem se o studium ucházela, byla nutná talentová zkouška z kreslení, byla důležitá známka z chemie i prospěch jako takový. Kadeřničina v té době byl vážený obor.

Dále jsem absolvovala kurz nehtové modeláže a manikůry.

 

Celoživotně se vzdělávám v BIOLOGII ČLOVĚKA, PSYCHOLOGII, PSYCHOSOMATICE, EPIGENETICE, PRÁCI S ENERGIEMI, a v mnoha dalších odborných či duchovnějších přístupech.

Navštěvuji a zúčastňuji se přednášek odborníků jako 

Jan Vojáček, Janka chudlíková, Dr. Joe Dispenza, Dr. Gámor Maté, Margit Slimáková, Radkin Honzák, Prof. Jan Rak...a další a další. 

 

Absolvovala jsem kurzy KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE spolu s kurzy "Mířit ke zdraví - biodynamický pohled" vedených odborníky jsou Bhadrena Tschumi a Kavi Alessandro Gemin   

 

Jsem ŠKOLENÝ A CERTIFIKOVANÝ DERMOTRICHILOG

 

Absolvovala jsem intenzivní kurz u Mindset Academy kde jsem úspěšně složila zkoušky a jsem

MŠMT AKREDITOVANÝ MINDSET HEALTH COACH®

 

V roce 2015 jsem získala titul PODNIKAVÁ ŽENA ROKU

PROFESNÍ ÚSPĚCHY A REFERENCE:

Rozhovory pro časopisy ŽENA A ŽIVOT, Moje rodina, Pražský denník, Pestrý svět, Rytmus života 

Realizace (make-up, hairstyling, styling) kalendářů pro rok 2014 pro firmu Alef0

www.alefnula.cz , www.alefnula.hu , www.alefnula.sk 

Rozhovor a realizovaná proměna (změna vizáže, make-up, hairstyling) pro časopis RYTMUS ŽIVOTA

Make-up, hairstyling TV spot ŽENY. sro

Make-up, hairstyling,  styling a produkce pro propagaci autorských šperků paní Lenky Blažkové LENKA BLAZA

Fotomake-up předního českého atleta PETRA SVOBODY při reklamním focení s fotografem Rudy Kovářem

Fotomake-up, hairstyling a produkce pro fotografa Milana Kruliše www.fotokrulis.cz 

Fotomake-up, hairstyling naší úžasné "paní herečky" SIMONY STAŠOVÉ pro výstavu autorských šperků

Fotomake-up, hairstyling pro mladou, úspěšnou herečku a nyní již i paní magistru ANDREU DAŇKOVOU 

Fotomake-up, haistyling, styling hudební kapely PROFIL při realizaci nového CD

Fotomake-up, haistyling, stilung zpěvačky KATEŘINY ŠEVIDOVÉ při realizaci jejího nového CD

Jsem vedena jako EXPERT na proměny v internetovém magazínu drogerie TETA, kam přispívám svými odbornými články.

www.prettywoman.cz

 

 

 

            

  

bottom of page