top of page

DERMOTRICHOLOGIE

Dermotrichologie je lékařský obor, který se zabývá studiem vlasů, vlasové pokožky a kůže obecně. Vznikla jako vědní podobor dermatologie (patologické anatomie a biologie), trichologie a kosmetiky. Zaměřuje se především na správnou péči o vlasy a vlasovou pokožku. Věnuje se hygieně a léčbě vlasů včetně vlasových cibulek, vlasové pokožky a následné léčbě a péči o ně. 

Dermotrichologie jako taková se tedy zabývá problémy jako je padání vlasů, které může být zapříčiněno např. seboroickou dermatitidou, androgenetickou alopecií, , lupénkou ve vlasové pokožce, mastnými vlasy následkem usazení mazotoků ve vlasových folikulech, šupinatění vlasové pokožky a lupy.

Konzultace s dermotrichologem by Vám tedy měla hlavě pomoci pochopit procesy, odehrávající se ve Vašich vlasech a vlasové pokožce i uvnitř vás samotných. 

Zkušený tricholog Vám nejen dobře poradí, ale měl by také nabízet odborné ošetření pokožky pomocí specializovaných přípravků.  Jeho konzultace Vám v také může ušetřit zbytečně utracené peníze za přípravky, které si zákazníci často vybírají sami bez dostatečných informací, podléhajíc marketingovým trikům.

Stále více žen si stěžuje na slábnutí, řídnutí a padání vlasů "bez zjevné příčiny". 

A stále častěji se objevují i závažnější formy jako je ložisková či jizvíce se alopecie, které jsou již řazené mezi autoimunitní onemocnění. Osobně jsem přesvědčena, že tak jako u mnohých nemocí i tady je příčinu třeba hledat především ve stravě a v psychice. Takže příznaky jsou řešitelné a léčitelné. Někdy se sahne po rychlejší, efektivnějším řešení např. v podobě kortikoidů, které ale vyřeší akutní a momentální problém, pokud se ale nezjistí a následně neodstraní příčina, to znamená skutečnost, která zapříčinila nevyvážený stav vlasové pokožky, tak se problém dříve či později může opět vrátit zpět. 

bottom of page