top of page

Skutečně jste to, co jíte!!


Jak je důležitá strava pro náš život...

VELMI!!

Na skladbě našeho jídelníčku vše stojí a padá. S vhodnou skladbou potravin v našem jídelníčku si zajišťujeme štíhlost, vitalitu, zdraví, psychickou i tělesnou pohodu, životní energii...vše.

To co dnes jíte, rozhoduje o tom, jak se budete zítra cítit!

Když tělo strádá a postrádá důležité vitamíny, minerály, stopové prvky, důležité živiny...Cítíte se unavení, malátní, bez energie, bez nálady...

Strava určuje kvalitu Vašich vlasů, nehtů, dobrou náladu, jiskru v oku..prostě vše!

Díky stravě můžete být štíhlí a fit, plni energie ... Nebo obézní, nepohyblivý, dýchaviční bez nálady a chuti do čehoko-li a se špatnou pletí.

Jistě sami znáte ten pocit, kdy se najíte a během půl hodiny jste unavení, tak akorát na spaní. Mozek Vám vypíná a mysl odchází :-) Je to známka toho, že jíte špatně! Je to známka toho, že potravina kterou jste si dali potřebuje na strávení spoustu energie, kterou Vaše tělo vydá místo aby ji v právě snědeném jídle nabralo, přijalo a nastartovalo se na další hodiny.

Skutečně známé a často omílané heslo JSTE TO CO JÍTE je pravdivé a při bedlivém zamyšlení se nad významem tohoto tvrzení Vám dojde, jak moc je moudré.

Člověk, který se stravujě jen průmyslově upravovaným jídlem bez čerstvých potravin jako jsou ovoce a zelenina, bez obilovin a luštěnin je na pohled bledý. Jeho pleť je šedivá, jeho tělo je beztvaré a rosolovité. Brzy se unaví, špatně se mu dýchá, mluví pomaleji... Nemá sílu a energii na pohyb. Jen si promítněte jak jíte Vy, nebo lidé ve Vašem okolí... Opravdu to sedí :-)

Zatímco člověk, který jí především rostlinou syrovou nebo minimálně tepelně upravovanou stravu, je čilý, energický, štíhlý a vypadá na pohled zdravě. Má zároveň sílu a energii se hýbat.

Strava dokáže nastartovat v těle samoléčící síly a takový člověk se potýká s velmi málo neduhy. Pokud takový člověk ještě pozitivně myslí, je velká pravděpodobnost toho, že si udrží vitalitu, štíhlost, atraktivitu a hlavně zdraví do vysokého věku.

Často se mě ptáte jak to dělám, že jsem stále tak štíhlá, jak jsem zhubla a hlavně jak se udržuju ve formě... Jsem přesně TO, CO JÍM :-)

Ráda Vám všem, kteří o to stojíte, čas od času napíšu něco o prospěšných potravinách, jejich účincích a třeba i nějaké recepty z nich. Pak už je jen na Vás, jak s těmito informacemi naložíte :-)

Bára

51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page