top of page

JAK NA ÚNAVU...


Tak jsem tu s potravinami, které můžou pomoci proti únavě.

Jistě to znáte všichni, co máte děti a práci, která vyžaduje Vaši pozornost a energii i mimo pracovní dobu, respektive stejně jako já, žádnou pracovní dobu nemáte :-)

Když se mi podaří v běžném denním zapřažení jít spát před půlnocí a spát alespoň 6 hodin můžu si gratulovat :-) Občas se mi stává, že se probouzím unavená, neodpočinutá, přetažená... POkud mi ještě spánek provází 3-4 noční můry, je vymalováno :-)

Člověk bývá malátný, bez energie, podrážděný, netrpělivý, nesoustředěný, snadno se rozčílí... Pokud se poznáváte, zkustě zařadit do svého jídelníčku některou z doporučených potravin, nebo si zkuste udělat "Omáčku z quacamole"

Ideální potravinou není maso, jak by se na první pohled mohlo zdát a které je jistě také důležité, ale ovoce a zelenina. Skvělý pomocník je zelenina, která nás "prokrví" tedy cibule, česnek, papriky. Výborné na doplnění sacharidů jsou brambory, přírodní (neloupaná) rýže a zelenina jako taková. Skvělé je avokádo, hroznové víno. Výborná je známá soja :-)

OMÁČKA Z QUACAMOLE

Pro jednu osobu:

1 červená cibule

3 rajčata

2 malé feferonky

2 lžíce citron. šťaávy

1 stroužek česneku

2 lžíce petrželky

sůl, tabasco, 3lž. tykvových semen (lze nahradit jinými semínky)

2 velká zralá avokáda

Cibuli, rajčata (bez zrníček), česnek, feferonky, petrželku, avokádo, rozmixujeme.

Ochutíme solí, tabascem a zrníčky. Podáváme jako omáčku k čerstvé zelenině (mrkev, paprika, listy salátu...co si vzpomenete a máte rádi.

Je to výborná večeře, nebo "zobání" s přáteli u vína :-)

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page